Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Konferencja prasowa SLD 18.09.2014 - program wyborczy

dodano 2014-09-19 18:14 w kategorii: Informacje

Dnia 18.09.2014 odbyła się konferencja prasowa SLD na której przedstawiony został program dla Kandydatów do Rady Miasta. Zostały również omówione sprawy związane ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Zaprezentowano liderów list. Konferencję prowadzili: Burdzicki Mieczysław Przewodniczący Rady Miejskiej SLD i Jan Bajkowski Przewodniczący Rady Powiatowej SLD, Wicestarosta. Uczestniczyli także Riad Haidar Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD, Radny Sejmiku i Waldemar Godlewski Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej SLD, I  Zastępca Prezydenta oraz liderzy list kandydatów do Rady: Miasta i Powiatu.

Skuteczność w działaniu!

Lojalność wobec Mieszkańców!

Dotrzymanie obietnic wyborczych!

Kandydaci SLD do Rady Miasta na lata 2014-2018 zobowiązują się wobec BIALCZAN do:

1. Konsultacji społecznych przy podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących Naszego Miasta – Państwa głos jest dla nas najważniejszy!

2. Zapewnienia każdemu Mieszkańcowi możliwości decydowania o miejskich inwestycjach poprzez wprowadzenie budżetu obywatelskiego!

3. Skutecznego pozyskiwania środków z funduszy unijnych na realizację inwestycji podnoszących standard zamieszkania w Naszym Mieście!

4. Szczególnej dbałości o ofertę kształcenia, wychowania i opieki w szkołach i placówkach publicznych, ukierunkowaną na rozwój każdego ucznia!

5. Zapewnienia potrzebnej liczby miejsc w samorządowych przedszkolach i żłobku.

6. Tworzenia rodzinnych miejsc rekreacji i wypoczynku w miejskich parkach, obiektach sportowych, placach zabaw oraz ogródkach działkowych!

7. Promocji sportu w Mieście poprzez modernizację stadionu sportowego!

8. Ograniczenia zjawiska bezrobocia poprzez:

- utworzenie specjalnej strefy gospodarczej przyjaznej przedsiębiorcom,
- dostosowanie kierunków kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy,
- wspieranie rodzimych przedsiębiorców w działaniach na rzecz aktywizacji zawodowej Mieszkańców Miasta!

9. Poprawy infrastruktury komunikacyjnej w zakresie lepszej jakości dróg, budowy nowych miejsc parkingowych i ścieżek rowerowych!

10. Wspomaganie najuboższych mieszkańców Naszego Miasta.

Zapewniamy, że dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej najważniejszą KOALICJĄ jest KOALICJA z WYBORCAMI!

Jej będziemy wierni po wyborach!

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Mieście Biała Podlaska


#LeNyKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.