Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Nord Stream 2 nie zwiększa dywersyfikacji źródeł dostaw gazu

dodano 2017-09-14 11:09 w kategorii: Informacje

Debatujemy w sprawie, która jest nadzwyczaj ważna, rzekłbym nawet, iż gorąca i kontrowersyjna. Podzielam stanowisko pana komisarza ds. energii Miguela Canete, że ta inwestycje nie zwiększa dywersyfikacji źródeł dostaw gazu, a wręcz odwrotnie, ponieważ uzależnia nas od jednego źródła dostawy. Tworzenie faktów w postaci wielomiliardowych inwestycji powoduje, że to uzależnienie ma, czy też może mieć charakter trwały. Wspomniano o ewentualnie niższych kosztach. Pamiętajmy, że jeżeli jest sytuacja dominacji rynkowej, poziom kosztów nigdy nie jest zagwarantowany. 
 
Zabrakło tutaj głosu na temat ekologii, co też jest ze we wszech miar ważne. 
 
Podzielam te poglądy, które głoszą, iż projekt ten ma charakter polityczny i to nie z powodu osoby Gerharda Schroedera. Polityczny w zupełnie większym wymiarze, polityczny z powodu pomijania głosów państwa, które zgłaszają do tego projektu zastrzeżenia. 
 
I wreszcie brak jest jasnego rozdziału zarządu infrastruktury i dostawcy. Dlatego też mandat powinien skłaniać nas do niezachęcania do podjęcia tego projektu. 
 
Prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.